Haber Detayı
21/11/2013 - 16:41 Bu haber 1671 kez okundu
 
80 ESNAF ODASINDA SEÇİM
80 esnaf odasına 280 aday Konya 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler ile birlikte, Esnaf Odalarının seçim gündemini de birlikte yaşıyor. 80 odaya 280’nin üzerinde aday olduğu tahmin ediliyor
GÜNCEL Haberi
 80 ESNAF ODASINDA SEÇİM


 

80 ESNAF ODASINDA SEÇİM

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı yaklaşık 80 oda da seçim heyecanı yaşanıyor. Şoförler Odası, Elektrikçiler Odası, Bakkallar Odası, Terziler Odası, Kasaplar odasında en az 7 adayın bulunması dikkat çekerken, birçok odada ise en az 3 aday bulunuyor. Seçim çalışmalarının hızlandığı odalar da, ilk seçimin bu ayın sonunda Çeşmeciler Odasında yapılması planlanıyor. Seçim süreci 30 Mart’ta bitiyor.

 

EN ÇEKİŞMELİ ODA ŞOFÖRLER

Çekişmeli geçecek olan seçimlerde en iddialı adaylar Şoförler Odasında bulunuyor. 25 yıl Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı’nın şoförlüğünü yapan Hüseyin Kayahan, görevinden istifa ederek, şoförler odasına aday olduğunu açıkladı. Mevcut Başkan Kemal Can’ın karşısında en ciddi aday olarak gösterilen Hüseyin Kayahan’ın yanı sıra 5 adayın daha bulunduğu dile getirildi. Adayların hepsi sahada aktif olarak çalışıyor.

 

DUVARCI ADAY DEĞİL

Oda seçimlerinin hemen ardından yapılacak olan Esnaf Odaları Birliği Başkanlık seçimleri için Başkan Bekir Duvarcı aday olmayacak. 35 yıldır Konya Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığını yapan ve bunun yanı sıra Federasyonda da önemli görevlerde bulunan Bekir Duvarcı’nın aday olmayacağını açıklaması ile birlikte birlik başkanlığı için de en az 10 adayın çıkacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

 

Etiketler: 80 , ESNAF , ODASINDA , SEÇİM , ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Namaz Vakti
Hava Durumu
KONYA
En Çok Okunanlar
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Arşiv